Leden 2014

česká hudební scéna

26. ledna 2014 v 11:32 | Barbora |  opinions
V dnešní době je podle mě hodně těžký se dostat na tu naší hudební scénu a nějakým způsobem si tam vybudovat to svý jméno:).
Jsou tu kapely, který třeba ještě nedostali nějaký to uznání od českých fanoušků, přitom to jsou právě oni, kteří by si to uznání zasloužili. Jsou to většinou ty kapely, co preferují zahraniční koncertování. Ale podle mě je škoda aby češi nevěděli, co za poklady v podobně některých kapel tady v česku máme. Nedávno jsem byla na koncertě jedný nejmenovaný Olomoucký bandy potetovanejch týpků v Praze. Kluci hrajou metalcore, a já moc dobře věděla jak to zní, tak jsem se bála že tam bude fakt narváno..a byli tam 4 lidi ???
Potom tu jsou kapely který tohle všechno předčasně vzdali. Je potřeba se pořád zlepšovat, pořád trénovat. Některý kapely třeba hrajou 6 let, než se nějakým způsobem dostanou do podvědomí posluchačů.
Zajímal by mě názor vás všech na pěvecké soutěže, nebo jak to nazvat..Myslím tím superstar atd. Upřímně..po tom, co skončila první řada československý superstar...slyšel jste někdo třeba o Chodúrovi?? Já teda ne. Samozdřejmě fanoušci, co mu fandili o něm slyšeli, ale to jen kvůli tomu, že ho sledovali někde na netu. Lidi co se o něj víc nezajímali si myslim že o něm už víckrát neslyšeli. Já tyhle soutěže nepodporuju. Co podporuju, jsou soutěže pro mladý kapely. Napadá mě třeba Skutečná liga. Podle mě super věc. Strašně se mi líbilo prohlášení jedný kapely, co vyhrála právě Skutečnou ligu, teď už nevím v jakém roce, že když vyhráli, tak si prostě uvědomili že to je teprv začátek, a že jestli si chtěj tenhle moment tý slávy udržet, budou muset začít něco dělat. A povedlo se jim to:).
Jsem ráda že lidi se nebojej přijít i s něčím novým. Protože co krok to punkrock, žejo. Poslední dobou si hodně všímám takových kapel, co se nebáli udělat něco, na co posluchači u českýchh kapel nejsou zvyklí. Ale o tom až jindy..
Strašně se mi líbí líbí takový ty různý projekty nebo jak to nazvat, který pomáhaj začínajícím kapelám se zviditelnit. Jako první mě napadá Ekompilace. Já osobně jsem se zůčastnila obou ročníku, co zatím byli, a musim říct že ta myšlenka a celý to provedení celýho projektu se mi neskutečně líbila. Dál pak různý fesťáky co umožňujou hrát i méňě známým kapelám...nebo třeba Rybičky 48 a jejich nynější projekt..


Odkazy: