MOVEMBER

1. listopadu 2014 v 14:57 | Barbara
Dneska trochu jiný článek, než obvykle..našla jsem vám totiž pár informací o kampani movember,
o které budete tento měsíc nejspíš slýchat docela často..:)

KAMPAŇ MOVEMBER

Movember je každoroční kampaň za zvýšení povědomí o zdraví mužů a za shromáždění finančních prostředků, která probíhá během listopadu.

Movember Foundation je vedoucí světová organizace, jejímž cílem je změnit tvář mužského zdraví.

Komunita Movember k dnešnímu dni získala více než 10.7 miliard Kč a v současné době financuje přes 800 celoročních programů v 21 zemích. Toto úsilí pomáhá zachraňovat a zlepšovat životy mužů postižených rakovinou prostaty a varlat.

Movember Foundation vybízí muže, aby si nechali narůst knír v Movemberu (dříve známý jako November) a pomohli tak iniciovat diskusi o problematice rakoviny prostaty a varlat a získat nezbytné finanční prostředky na podporu programů zabývajících se zdravím mužů. K dnešnímu dni si za tímto účelem vypěstovaly knír 4 miliony mužů z celého světa, ovšem dokud budou muži čelit těmto vážným zdravotním problémům, pěstení knírů neskončí.

JAK TO FUNGUJE


1. KNÍRY

Movember vyzývá muže k tomu, aby si po 30 dní v listopadu nechali růst knír, čímž mění svůj vzhled a tvář mužského zdraví. V říjnu se Mo Bros přihlásí na Movember.com a od prvního movembera (listopadu) nastupují s čistě oholenou tváří na svou knírkovou cestu.2. POVĚDOMÍ

Poté se tito nezišťní a velkorysí muži - známí jako Mo Bros, na celý měsíc skutečně stávají chodícími, mluvícími billboardy. Díky jejich rostoucímu úsilí zvyšují povědomí o často opomíjených tématech mužského zdraví a vybízejí ke konverzaci kdekoli, kde se objeví.


3. SHROMAŽĎOVÁNÍ FINANČNÍCH PROSTŘEDKŮ

Další zásadní úloha Mo Bro je navyšování fondů určených na podporu mužského zdraví. Muži darují svou tvář a stejně jako když se někdo účastní charitativního pochodu nebo běhu, si říkají o podporu svého úsilí ze strany rodiny a přátel.
Hnutí Moveber není jen pro muže. Ženy Movemberu vešly ve známost jako Mo Sistas. Pro úspěšnost hnutí Movember hrají zásadní úlohu, dodávají mužům odvahu se zapojit a podporují je. Mo Sista se také zapojují svými podpisy na Movember.com. Účastní se, shánění finance a navyšují povědomí o problému.V zásadě dělají Mo Sistas to samé, co Mo Bros, jen bez knírku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama