Money, money, money...

9. února 2015 v 15:07 | Barbora |  opinions
Jsou dvě hodiny ráno a já píší tenhle článek. Původně jsem chtěla jít konečně spát, předtím jsem se ale chtěla podívat ještě na snapchat, co je novýho, a měla jsem tam asi 3 nový videa od Jimmyho Q. (Jo, to je ten potetovanej model, o kterém jsem vám už psala). Jako jsem zvyklá na to, že posíla snapy co všechno si koupil a s jakou holkou dneska je a že s kámošema hulí trávu..ale dneska mě dokázal ve třech vteřinách pořádně naštvat. Ve videu rozbil úplně nový iPhone a okomentoval to tak, že je nemá rád.
Donutilo mě se zamyslet nad tím, kolik takovýhle lidi vydělávaj a za co vůbec dostávají takovou velkou hromadu peněz.


Okolo 26 000 dětí umírá každým dnem, převážně z důvodů, kterým lze předejít. V roce 2006 zemřelo 9,7 milionů dětí do pěti let věku, což představuje 60 % pokles od roku 1960. Asi k polovině dětské úmrtnosti dochází v Africe. Přibližně 60 zemí tvoří 94 % úmrtí dětí do pěti let věku.
Podle odhadů organizace UNICEF by se ročně mohlo předejít jednomu milionu úmrtí dětí za cenu 1 miliardy USD za rok (v průměru 1 000 USD na každé dítě).
Justin Bieber si za rok 2014 vydělal 80 milionů dolarů, což je v přepočtu 1,7 miliardy korun. To znamená, že měsíčně si vydělá 147 milionů dolarů, denně 4,9 milionů dolarů a 3402 korun za minutu. ZA MINUTU!
Rok 2011 Justin ve své rodné Kanadě daroval tamní charitě Children's Wish Foundation půl milionu dolarů, aby se za ně nakoupily dárky a věci. Jen pár dní předtím v Las Vegas na základní škole věnoval dětem dárky v hodnotě sto tisíc dolarů a uspořádala benefiční koncert.V Torontu také zpíval a setkal se tam i se třemi dětmi, jejichž život ohrožuje vážná choroba.
V roce 2011 si Justin vidělal cca 53 milionů dolarů, což je v přepočtu asi 900 milionů korun. Dobře - 1 milion a stotisíc dolarů....
Ve svým 18ti letech (rok 2012) si koupil dům za 200 milionů. Na přelomu roku 2012/2013 policisté našli u něj doma drogy. Pár měsíců na to skončil ve vězení, když ho policisté chytli při řízení pod vlivem návykových látek. Další den ho ale propustili po zaplacení kauce ve výši 2 500 dolarů.
O tom, že někdo takový věnoval něco pro charitu by se ani nemělo psát, to by totiž podle mě měla být samozřejmost. Tímhle jsem chtěla poukázat, kolik z vydělaných peněz tihle lidé na charitu věnují. Velké minimum. Teď si říkáte, že kdyby jste měli tolik peněz, taky by jste si je nechali pro sebe. Ale je to něco jiného, pokud je vyhazuje za drogy a za to, aby vás propustili z vězení. To už je podle mě trochu něco jiného.

Jako další mě napadli fotbalisté. Osobně fotbal nemám ráda a nechápu jak za to někdo může dostávat tolik peněz. ZA CO PROBOHA ??!
David Beckham byl v sezoně 2012/2013 hráčem s největším příjmem. Tento rok 'si vydělal' 36 milionů eur, což je necelá miliarda korun. Hned za ním byl Lionel Messi s 35 miliony eur a pak Cristiano Ronaldo 30 miliony eur. Momentálně se jim laťka trošku zvýšila. Beckham už není první, ale už si vydělává 42 milionů eur (1,051 miliardy korun). A Nejvíce si vydělává boxer Floyd Mayweather Jr. a to 80 milionů eur, což jsou v přepočtu dvě miliardy...

Tímhle článkem jsem rozhodně nechtěla nějakým způsobem Justina shodit, ale byl první osobou, která mě při tomto tématu napadla...
Asi týden jsem se rozhodovala, jestli tento článek vydat, nebo ne. Abych řekla pravdu, trošku se reakcí bojím ale snad si svůj názor dokážu vždy obhájit...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ellie's' - untrue.blog.cz ellie's' - untrue.blog.cz | Web | 9. února 2015 v 19:42 | Reagovat

Sportovci mají celkově nejvíc peněz, třeba takový rafael Nadal, několik miliard, a ty se ptáš za co? Protože dřou nejvíc fyzicky, to není že si odzpíváš song, a navštíví ho 2 miliardy lidí a ty za to shrábneš love, prostě sportovci dřou na tom celý život, a nedělají to časem pro peníze , ale pro naplnění života, protože by se unudili k smrti, sedět doma na zadku i kdyby měli nejvíce miliardy, prostě jsou lidi, co je tá práce baví, a můžou si za to dostávat jakou hodnotu chcou, ale třeba to řeknu tak nefér se mi to zdá u Simony Krainové - vystudovala základku a bere peníze kde jen může, protože, v mládi kdekohosi zaujala svou "krásou" to se mi zdá nespravedlivé..

2 Gaby Gaby | Web | 10. února 2015 v 18:55 | Reagovat

Máš úplnou pravdu! Kolikrát se pozastavím nad tím, za co sakra ty lidi tolik berou? A proč? Kde jsou ty časy, kde byl například ten fotbal zábavou. Teď už je to všechno jenom byznys.
Moc pěkný článek.:))

3 Em Em | 11. února 2015 v 12:36 | Reagovat

[1]: Očividně má na toto téma každý jiný názor...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama