SAMUEL BJØRK: SOVA

5. února 2017 v 17:14 | Barbora |  recenze

Dneska jsem konečně dočetla první knihu ze čtenářské výzvy! Je jí kniha s názvem Sova od norského autora Samuela Bjørka. Stejně jako všechny ostatní detektivky od severských autorů, ani tahle nezklamala. Hned po přečtení první strany jsem věděla, že tahle kniha bude prostě skvělá!

Hlavní detektivové Holger Munch a Mia Krugerová vyšetřují případ mrtvé dívky. Mrtvé dívky, která byla nalezena nahá v lese, ve velmi nepřirozené poloze, na podestýlce ze sovího peří. Kolem ní svíčky umístěné do tvaru pentagramu. Vyšetřovatelé dlouho nemají žádnou stopu, pak se jim ale dostane do rukou video, na kterém je ona nahá dívka v nějakém sklepě, kde se mimo jiné mihne postava vraha převlečeného za sovu.

V knize se mísí několik dějových linií, někdy jsem si nebyla přesně jistá, o co jde. Ale nakonec, jako celek celá kniha dává smysl. Nahlédnete do osobních životů nejen vyšetřovatelů, ale i podezřelých z dívčiny vraždy. První případ jsem zatím nečetla, ale myslím, že kdybych tak učinila dříve, více bych pochopila nějaké mě nejasné pasáže z této knihy. Celkově si ale myslím, že knihy na sebe nijak zvláště nenavazují, takže si klidně můžete jako první knihu přečíst právě tuhle.

Tak snad jsem vám z knihy prozradila tak akorát, aby vás moje recenze zaujala a vy si knihu třeba přečetli sami. Knihu jsem kupovala přes megaknihy.cz, kde ji nyní naleznete s 23% slevou. Tak toho využijte!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama