books

Shari Lapena: Manželé odvedle

9. září 2018 v 11:20
Lidé jsou schopni téměř všeho.

Shari Lapena: Někdo cizí v domě

7. září 2018 v 23:13
Máte pocit, že svého partnera, se kterým žijete, perfektně znáte? Možná se mýlíte..


Stanislav Skřička: OpRAWme se

22. června 2018 v 16:21
Ahoj,

opět tu mám po nějaké době recenzi na knihu z megaknihy.cz a tentokrát to je kniha trošku jiného žánru než obvykle čtu. Jedná se o knihu OpRAWme se, jejímž autorem je Stanislav Skřička a která pojednává o zdravé výživě a celkově o zdravém životním stylu.

Ranson Riggs: Sirotčinec slečny Peregrinové

17. července 2017 v 15:00

Jo Nesbo - Nemesis

30. května 2016 v 20:08 | Barbora

Kradu jako umělec!

27. září 2015 v 14:31 | Barbora
KRAĎ JAKO UMĚLEC

Martinus, Bookdepository - knihkupectví, které doporučuji

21. ledna 2015 v 16:00 | Barbora
Ahoj! Dneska tu pro Vás mám další článek! Plním si teda 'předsevzetí' a přidávám článek do rubriky BOOKS.
V tomhle článku bych chtěla především vychválit dvě knihkupectví, ve kterých jsem si nedávno objednávala nějaké knížky. První knihkupectví, z kterého jsem objednávala je knihkupectví Martinus, z kterého jsem sobě a Nelince objednala Destrukční deník (Wreck This Journal) a knížku Papírová města od Johna Greena. Obě knížky byli, tuším, s 20% slevou. Knihy mi byli odeslány ještě dřív, než měly být, takže mi přišli dřív, což mě velmi mile překvapilo! Vše teda proběhlo v naprostém pořádku a já můžu stránku www.martinus.cz jen doporučit! :)
Druhá stránka, z které jsem kupovala knihu Hey, let`s make a band od kapely 5seconds of summer je bookdepository.com. Není to sice česká stránka, ale knížky posílají i do česka v mnoha případech BEZ POŠTOVNÉHO. Což je podle mě naprosto super! Píšou, že do Evropy balík přijde do čtrnácti dnů, já knížku objednávala před Vánocemi, takže jsem na balík čekala asi o dalších čtrnáct dní dýl. Ale to podle mě není vůbec chyba knihkupectví, protože mi dali vědět, kdy mi balík poslali, takže se to kvůli tomu zmatku o Vánocích muselo někde seknout.
KNížka od 5SOS je teda v angličtině, ale opravdu easy reading level one, jak sami na obálku napsali :D...Takže tu mám rozečtenou. Papírová města plánuji začíst číst asi až o víkendu (To je hrůza, budu mít zase rozečteno milion knížek najednou :D). No a to, jak mi jde ničení mýho Destrukčního deníku se na mém blogu dočtete už zítra.


Labyrint: Útěk

27. října 2014 v 18:00 | Barbora
Nekteří z vás možná budou znát film, s Dylanem O'Brianem, který přišel nedávno do kin..
I já jsem se asi tak po pěti letech rozhodla, že navštívím místní kino a na film Labyrint: Útěk se s kamarádkami podívám. Film se mi neskutečně líbil a na konci filmu jsem opravdu brečela :D ..Ale u čeho já taky nebrečim, žejo...
Film mě zaujal natolik, že jsem se rozhodla, si přečíst i knižní verzi.

NIKDY NEČTĚTE KNÍŽKU AŽ PO TOM, CO SE KOUKNETE NA FILM!!!
:D Ze začátku čtení mi dávalo hodně velkou práci soustředit se na knížku, a při každé větě nepřemýšlet i nad filmem, Teď už mám knihu ale skoro dočtenou a už se na to dokonce i dokážu soustředit a nad tim, co bylo ve filmu jinak, už ani nepřemýšlím. Každopádně opět tu platí, že kniha je stotisíckrát lepší, než film :). Už se strašně moc těším, až přeloží do češtiny i druhý díl, protože jsem strašně zvědavá, co bude následovat. Bohužel film k druhému dílu knihy se zatím ani nezačal natáčet ale doufám, že se brzy začne!:)
Kdo Labyrint nezná, je to film o několika mladých lidech, kteří byli uvězněni uprostřed velkého labyrintu a ze života předtím si vůbec nic nepamatují, jenom svoje jméno. Každý měsíc klec na tohle místo-Plac přiveze dašího jednoho člověka... Samozdřejmě mají za úkol, dostat se z labyrintu ven, do normálního světa..ze středu labyrintu vedou jen 4 východy, které se na noc vždy zavírají..takže lidé-běžci, kteří přes den hledají cestu ven se musí do večera vrátit, protože noc v labyrintu ještě nikdy nikdo nepřežil..proč? a jak to všechno skončí? Pokud neradi čtete, doporučuji se podívat aspoň na film! :))

POZNEJ ČTENÁŘE

12. září 2014 v 19:45 | em-ily

Ahoj všichni!
Omlouvám se, ale už několik dní mi nešlo přihlásit se do systému, musela jsem se přihlásit přes jiný počítač, nevím čím to je :(
Nicméně..Nedávno mi kamarádka poslala odkaz na jeden hodně zajímavý projekt s názvem POZNEJ ČTENÁŘE. Chtěli jsme to spáchat spolu, ale bohužel od sebe bydlíme daleko, a nemohli by jsme nafotit fotky, které jsou v tomto projektu povinné. Ale projekt se mi strašně líbil, protože i já sama strašně ráda čtu, tak jsem poprosila MIRKU, jestli by mi nepomohla ona. No, prosit jsem jí vlastně ani nemusela. Je to asi největší knihomol, jakýho znám.
Měla jsem tedy za úkol napsat článek, který bude obsahovat 5 fotek čtenáře, v mém případě Mirky a rozhovor s ní. Otázky se samo sebou týkají knížek.
Pokud by jste se do tohoto projektu chtěli taky zapojit podívat se můžete tady ↓

Nádherné bytosti

6. června 2014 v 17:42 | Em-ily
Tak jsem se překonala, a konečně jsem dočetla knížku Nádherné Bytosti, což je první díl čtyřdílné série Kroniky prokletých zaklínačů :3 ..Možná to zní nudně, ale je to fakt krásná knížka..dokonce existuje i film, který je natočen na motivy této knížky..opravdu jenom na motivy..tady fakt platí pravidlo, že knížka je na 100% lepší než film -_-. Já teda film viděla ještě předtim, než mi Mirka tuhle knížku půjčila, takže mi připadal super..ale s knížkou se to fakt nedá ani srovnávat :)

Holky na vodítku - 3 díly

5. května 2014 v 10:21 | Barbora
Tak, zase jsem přečetla další tři knížky, o kterých bych vám tu ráda napsala..:)
Jde o sérii tří knížek s názvem Holky na vodítku, které napsala Ivona Březinová.
První ze tří knížek, které jsem četla byla kniha Jmenuji se Ester.

Jmenuji se Barbora...a jsem KNIHOMOL

16. dubna 2014 v 17:38 | Barbora
'Má to cenu, týden si užívat, roky sedět? To si asi myslíš, že ti je sedmnáct a převrátíš svět. Houby převrátíš, svět převrátí tebe.'

Téma týdne mi skvěle nahrálo do hry. Konečně jsem totiž dočetla knížku A BUDE HŮŘ od Jana Pelce, o které jsem vám už psala..
Teď ale zpátky k tématu týdne. KNIHOMOLSTVÍ. Mě velmi blízké téma, řekla bych. Vždycky jsem ráda čatla, poslední dobou mě to ale zase chytlo, a mám to tak, že jakmile dočtu nějakou knížku, automaticky začínám číst další. Strašně mě to totiž baví. Taky bych chtěla umět psát knihy..a že bych měla o čem :D..!
Doma mám spoustu knížek..Ráda si knížky kupuju, ten pocit, že je knížka jenom moje je k nezaplacení :D. Miluju vůni nových knih :3. Občas si ale taky půjčuju knihy v knihovně. Moc nemám čas tam chodit, tak si je půjčuju na kartičku mýho bráchy, kterej mimo jiný taky hodně čte..:)
Hodně knížek už jsem četla dokonce několikrát..po čase sice vím, o čem knížka byla, nebo jak skončí ale prostě mě to baví:) Momentálně čtu trojdílnou sérii Holky na vodítku. Zatím jsem u první knížky a strašně dobře se to čte. Začla jsem číst včera a dneska už jí budu mít dočtenou :3. Ale o tom vám napíšu až přečtu všechny tři díly..:)
 
 

Reklama