opinions

Money, money, money...

9. února 2015 v 15:07 | Barbora
Jsou dvě hodiny ráno a já píší tenhle článek. Původně jsem chtěla jít konečně spát, předtím jsem se ale chtěla podívat ještě na snapchat, co je novýho, a měla jsem tam asi 3 nový videa od Jimmyho Q. (Jo, to je ten potetovanej model, o kterém jsem vám už psala). Jako jsem zvyklá na to, že posíla snapy co všechno si koupil a s jakou holkou dneska je a že s kámošema hulí trávu..ale dneska mě dokázal ve třech vteřinách pořádně naštvat. Ve videu rozbil úplně nový iPhone a okomentoval to tak, že je nemá rád.
Donutilo mě se zamyslet nad tím, kolik takovýhle lidi vydělávaj a za co vůbec dostávají takovou velkou hromadu peněz.


Okolo 26 000 dětí umírá každým dnem, převážně z důvodů, kterým lze předejít. V roce 2006 zemřelo 9,7 milionů dětí do pěti let věku, což představuje 60 % pokles od roku 1960. Asi k polovině dětské úmrtnosti dochází v Africe. Přibližně 60 zemí tvoří 94 % úmrtí dětí do pěti let věku.
Podle odhadů organizace UNICEF by se ročně mohlo předejít jednomu milionu úmrtí dětí za cenu 1 miliardy USD za rok (v průměru 1 000 USD na každé dítě).


Názor na mládež a média

28. ledna 2015 v 16:31 | Em-ily
Čas od času se stane, že mě někdo svým názorem opravdu osloví.
Avšak nestává se to často, zvláště ne, když ke mě ten člověk mluví šest minut. O tomhle tématu přemýšlím poslední dobou dost často, ale nikdy jsem se neodvážila o něm napsat článek. Né že bych nechtěla, dokonce jsem to už několikrát zkoušela, ale vždycky, než jsem to dopsala, mi z toho všeho bylo ještě víc smutno.
Tento článek je reakcí na nové video o dnešní mládeži a to, jak je tato mládež tolik ovlivňována svým okolím slovenského youtubera Matúše Okajčka z kanálu To je ten náš Matúš.

Johny Machette

19. října 2014 v 14:31 | Em-ily
Proč má Johny Machette strašně moc haterů ??
Včera jedna slečna, kterou mám v přátelích sdílela jeho videoklip 'se Zbláznim' na svůj facebook..no, číst si milion komentářů, které pod to lidi do dneška stačili napsat je vážně moc smutný. O týhle hudební scéně toho teda moc nevim..jediný co vim je, že většina se mi totálně nelíbí. Top je pro mě Paulie Garand a někde za nim je právě Johny Machette. To sou takový dva jediní interpreti tohohle druhu, u kterých mi nepraskají ušní bubínky. NOH8.
Jonáš si asi pře rokem odnesl první cenu v kategorii Hvězda internetu, v rámci Českého slavíka. Pokud si pamatujete, nejdříve to měl vyhrát Řezník, ale nakonec cenu přenechali druhému v pořadí-Jonášovi, protože Řezníka kvůli vulgaritě a násilnosti jeho textů diskvalifikovali. Osobně ani nechápu, jak něco takovýho mohlo bejt vůbec nominovaný. Achjo, vždyť je to děs! ..
No každopádně asi tušíte co následovalo, někteří z vás dokonce i vědí. Fanoušci Řezníka se pustili do Jonáše..přitom on za to ani v nejmenším nemohl. To všechno je vlastně práce pořadatelů. Ty Řezníka diskvalifikovali, a protože byl Johny druhý s největším počtem hlasů, cena byla udělena jemu...
To je jedna věc. Druhá je jeho hudba samotná. Nechápu lidi, co maj potřebu nadávat na nějaké interprety jen proto, že se jim nelíbí. Vyjádřit svůj názor je jedna věc, ale přát mu takový hnusný věci, který tady ani nebudu psát co jsem tak z těch komentářů vyčetla..to vážně nechápu. On se aspoň dokázal zviditelnit a dělá to, co ho baví a dělá to i přes to, že ho strašně moc lidí hejtuje. Za to ho obdivuju, protože to bych já nedokázala...

Má smysl něco plánovat?

11. října 2014 v 11:10 | Em-ily
Skvělý téma týdne! takže jen takovej krátkej článek na téma...
Kolikrát se vám někdy stalo, že jste si něco plánovali a nakonec to nevyšlo??
U mě se to týká nejčastěji koncertů. Vždycky tyhle akce plánuju už strašně moc dopředu. Občas dokonce už třeba měsíc předem přemýšlím, co si vezmu na sebe :D..Nejvzdálenější akce, na kterou se chystám, je koncert kapely 5SOS v Berlíně. Mám na to dokonce i speciální aplikaci, která mi vypočítá, kolik dnů, hodin, minut a vteřin ještě do akce zbývá...:D Já vás ale budu otravovat jen dnama. Koncert se má tedy uskutečnit přesně za 217 dní. Takže přesně 16. 5. 2015....
Ale jinak miluju právě ty neplánovaný akce. Kolikrát se mi už stalo že jsem se odpoledne dozvěděla, že u nás večer hraje nějaká dobrá kapela. Tyhle akce bývají prostě nejlepší. Na jednu takovou akci ráda vzpomínám. Jednou k nám na jih totiž úplně nečekaně přijela ATD, nahrazovali na jedný akci nějakou kapelu, pokud si dobře vzpomínám. Dozvěděla jsem se to asi hodinku předem. A byla to ta nejlepší akce! ...Většinou si takový koncerty víc užiju..
Zrovna tenhle víkend jsem měla naplánováno, že s kamarádkou zůstanem u mě a půjdeme se večer podívat na ATD a Exn!to. Ale samozdřejmě jsem tam zůstala sama...a sama jsem jít nechtěla, protože to bylo vě městě, v kterým se nevyznám ani po třech letech a prostě...bojim se chodit sama ..v noci. Takže jsem nakonec odpoledne odjela domů. Achjo.
Takže jakmile se vám naskytně příležitost někam jít..jděte. I kdyby to mělo být na poslední chvíli. Protože tyhle akce jsou NEJLEPŠÍ!
Má smysl něco plánovat ?? NE. (vyjímkou jsou Berlínské koncerty O:) )

via tumblr

Proč lidi nechodí na koncerty?

5. října 2014 v 22:21 | Em-ily
Kupujete si CD nebo vinyly svých oblíbených kapel??
A co si myslíte o stahování hudby z internetu?? Teď opravdu nelžu. Jakmile má vyjít nějaký kapele, kterou hodně poslouchám nové CD, nikdy mě nenapadlo něco jako 'Jo, už se těším, až si ho stáhnu'. Tyhle nový CD si totiž VŽDYCKY kupuju. Něni to tak, že bych nevěděla co z pěnězma, ale přijde mi dost blbý stahovat si hudbu.A když prostě nemám, tak si ho koupím později. Ale KOUPÍM. Neříkám, že jsem si nikdy nic nestáhla, to rozhodně ne. Ale jsem radši když si lidi CD kupujou a tim tu kapelu vlastně podpořej. Tim teď asi spíš myslim takový ty český kapely. Dneska se v televizi na tohle téma někdo bavil, a postřehla jsem, že říkali, že na jednoho člověka, co si koupí originální album připadá 15 lidí, co si tu hudbu stáhne. To je fakt šílený...
Ale nejhorší je, že oni si hudbu nejenou stáhnou, oni si asi myslí, že je lepší si to pustit doma, než dojít na nějakej koncert. U nás je takovej jeden menší klub. Poslední rok je to fakt pecka, co za hosty majitel zve. A tohle neni ironie. Já tam chodím minimálně jednou za měsíc a můžu říct, že lidí, co tam chodí, značně ubývá. A pak když majitel teda hrozí, že klub zavře, všichni mají najednou plno elánu...Hm, lidem je za těžko dát 100 korun za tři kapely. Vždyť co to je?? Je mi z toho fakt hodně smutno...Včera tam právě hráli kamarádi a taky se divili, jak málo lidí tam je. Později tam teda přišlo lidí už víc, ale pořád bída. Asi před týdnem tam byla kapela koblížci. Ta kapela, na jejichž koncerty jsem jezdila tak ve čtrnácti. O fanynky v tý době opravdu nebylo nouze. No a teď? Teď tam ty kapely byli skoro sami. Teď si asi říkáte, že se ani nedivíte, že na ně nikdo nepřišel..když si teď pustím jejich staré písničky, taky nechápu, jak se mi to mohlo líbit. Ale byla jsem na nich asi po třech letech a musim říct, že s novým CD, co teď vydali, šli strašně moc nahoru a fakt se zlepšili.
Kolikrát už jsem byla na koncertě kde si kapela hrála sama pro sebe, protože před podiem prostě nikdo nebyl...Každopádně tímhle článekm asi ničemu nepomůžu, ale možná se nad tim někdo zamyslí, a začne něco dělat...No ikdyž jak vás tak moji vrstevníci poslední dobou pozoruju, tak asi ani to se nestane....

Odkazy

16. června 2014 v 14:15 | Em-ily
Dneska tu pro vás mám pár super odkazů, které prostě musíte znát! )))


Nekteré z vás asi budou znát.
Zachvilku tu máme léééto a plno příležitostí. Každý z vás už si určitě řekl, že si najde nějakou brigádu. Jenže co když vám je třeba ještě patnáct a nikam vás nevezmou?? V létě budete mít plno času. Věnujte chvilku k protřídění skříní. Určitě tam najdete plno věcí, které už nenosíte, ale jiným holkám by se ještě mohli líbit. A právě k tomu votoč vohoz slouží. Můžete tu nabízet různé oblečení nebo doplňky, ale samozřejmě i kupovat. A to mnohokrát za super ceny :) ..
I já tu mám PROFIL.

Youtubeři, které sleduju

1. června 2014 v 12:00 | Em-ily
Oblíbení youtubeři?? Myslím, že moc jich není..a českých ještě míň :)..
Chtěla jsem vám sem dát i rozhovor k tématu, a to s Makynou016..Snažila jsem se být milá, od doby, co jsem jí poslala otázky neuběhlo ani 5 minut, a já už měla odpovědi na mailu. Bohužel odpovědi obsahovali maximálně 3 slova :)..nebo bohudík?? ..každopádně jestli neměla čas, to bych pochopila, ale tak proč si to nenechala na někdy, kdy ten čas měla?? Kdo ví..nicméně první českou youtuberkou, kterou ráda sleduju je Bionka z chanellu

Jediný člověk, který mi zatím dokázal vysvětlit, proč je vegetarián, a dávalo to smysl..:D (chtěla jsem sem dát přesně tohle video, ale Bionka ho bohužel z yt smazala :/) ..nicméně Bionka píše i blog, ale já radši sleduju její videa. Každé video je pro mě zajímavé a neskutečně mě baví. I videa o věcích, které by mě asi jinak nezajímaly, ale v jejím podání...:)) Určitě se koukněte!!

LOMO fotoaparáty

24. května 2014 v 12:54 | Barbara
Dnes jsem tu s dalším článkem, ve kterém vám napíšu něco o LOMOfotoaparátech..

Miluju WATTPAD

12. května 2014 v 16:05 | Em-ily
Často cestuju dlouhou dobu vlakem a tak pořád vymýšlím něco, co by mi tu dlouhou chvíli aspoň trochu zkrátilo.

Stop předsudkům

28. dubna 2014 v 11:00 | Barbara
Myslím si, že lidé, kteří se setkávají s předsudky je víc a víc. Lidé by se zkrátka neměli posuzovat a odsuzovat podle jejich vzhledu, původu, barvě pleti, vyznání, nebo třeba nábožentsví.

Tělesné modifikace

13. dubna 2014 v 13:00 | Em-ily
Modifikace těla??
Řekla bych, že tohle téma sebou nese spíše předsudky a negativa..nicméně pro ty, co neví, co to znamená..
Jedná se o tělesné úpravy, které můžou být jak dočasné, tak trvalé. Patří mezi ně například piercing, tetování, skarifikace, podkožní implantáty, splitting, suspension nebo play piercing..O prvních dvou tématech vám psát nebudu, to jistě víte,co je..dneska bych vám chtěla napsat něco o těch zajímavějších..:) Všechno samozdřejmě nevím, čerpala jsem hodně z internetu, dole najdete odkazy :)

Bloglovin

10. dubna 2014 v 15:12 | Em-ily
BLOGLOVIN
Bloglovin je super věc, když sledujete větší množství blogů, nebo vás nudí obíhat všechny spřátelené blogy. Já totiž většinou nemám u sebe notebook, tak než to všechno na mobilu pootvírám, přečtu všechny nové články..je toho dost. S bloglovinem je to mnohem jednodušší. Mám tam jen blogy které sleduji, takže na hlavní stránce vidím všechny nové články, které si můžu nejenom přečíst, ale i hned lajkovat nebo komentovat..
Takže tahle aplikace, kterou v mobilu mám, je jedna z mých nejpoužívanějších:)

boys with beard

9. dubna 2014 v 18:38 | Em
Kluci s vousy ?? HOT or NOT
Za mě osobně ANO! :3 A tím myslím ty opravdu dlouhé vousy. Né že by to byli jediní kluci co se mi líbí, jo :D...ale kluci, co se mi většinou líbí, vousy mají. Aspoň nějaký :D ale tenhle článek je spíš o takovémhle stylu..↓
Untitled

tunels and plugs

8. dubna 2014 v 15:42 | em
Tunely a plugy..těmi se bude zabývat můj další článek.
Roztahování uší. Ani nevím, kdy to začlo být ve světě tak populární..Pamatuju si, že když jsem byla asi v 7mé třídě, kamarádka si uši roztahovala, a já samozdřejmě chtěla taky. Ovečka. Tak jsem si koupila dva dřevěné roztahováky..tenkrát asi za 100 korun..(??) Začla jsem si roztahovat levé ucho. Tak strašně mě to bolelo, že jsem u toho dlouho nevydržela..O několik let později, kdy jsem byla poměrně rozumější, jsem doma ty roztahováky našla a zkusila to znovu s tím, že jsem si kupovala už i další roztahováky, tentokrát z fima. Ne,ne, to nepůjde..jakmile jsem první roztahová-ček dokázala dát skrz, vzdala jsem to podruhé :D
Asi před rokem jsem na to měla dost negativní názor. Nelíbilo se mi to, opravdu ne. Teď postupně zjišťuju, že na někom to vypadá docela i dobře. Minule jsem třeba viděla takového úplně obyčejného kluka, ale něco na něm bylo tak strašně zajímavého..ano, měl velké bílé tunely :D..
Já kdybych si roztahovala ucho tak čistě z toho důvodu, že bych si pak mohla vybírat mezi tím obrovským množstvím těch krásných plugů :33 :D..už mám doma první roztahovák, tak uvidím, jestli s tím nakonec opět začnu..:D (spíš asi ne :D)
Love and smoke.

piercing.cz

6. dubna 2014 v 13:04 | Em-ily
Za co nejvíc utrácím?
Většina holek by řekla třeba oblečení, kosmetika, nebo boty..tak taková já přesně nejsem..:D Já hodně často kupuji věci ze stránky www.piercing.cz ...mám piercing v nose, přesněji kroužek, který se nedá zacvaknout. Obvykle když jdu na nějakou party, nebo jak to říct, tak se ráno vzbudim a kroužek prostě nemám! :D ..Nevím jak to dělám, ale teď jsem ztatila asi už čtvrtý kroužek..Jo, napadlo mě koupit si něco co se dá zacvaknout..ale já vždycky ráno po tom jdu hned obednat zase ten samý kroužek jako vždycky :D..Mě se prostě líbí, vyhovuje mi (až na to že ho sakra ztrácím!..:D) a ještě jsem nenarazila na žádnej hezčí -_- A je to přesně tady ten takhle..
Ale vraťme se ke stránce piercing.cz. Je to vážně snad nejlepší stránka kde mají veškeré piercingy, tunely, plugy, ale taky jehly, kleště nebo nástroje pro zavádění mikrodermalu..Dodání je opravdu rychlé, mě všechno zatím přišlo tak do dvou dnů. Navíc jsem jim tam nechala telefonní číslo a oni mi napsali kdy balíček odeslali a potom že už přišel a můžu si ho vyzvednout na poště. Pokud si objednáte zboží nad 500, máte dopravu zdarma, takže se kolikrát vyplatí domluvit se třeba s kamarády, aby jste to měli zadarmo..A co víc, ke KAŽDÉ objednávce dostanete malý dárek zdarma. Mě minule poslali takovou krásnou růžovou činku, zřejmě do ucha, kterou jsem dala kamarádce, protože mě se do ucha nevešla :D + nálepku s jejich logem..
To je asi všechno, takže kdo by měl ještě zájem, můžete se podívat i na jejich FB stránky.))

Bolí tetování?

28. března 2014 v 19:02 | em
Bolí tetování?
To je nejčastěji pokládaná otázka mých kamarádů po zjištění, že mám tetování..
Tetování se mi na lidech líbí strašně moc! Už dlouho jsem taky nějaké chtěla..Minulý týden jsme si ještě s dvěmi kamarádkami co se mnou chodí na obor řekli, že si necháme vytetovat stejná tetování-malinkej foťáček..V pondělí jsme to navrhli a už v úterý po škole se šlo na věc..foťáček byl jasnej už od začátku. Chtěli jsme, aby nám to připomínalo střední, fotit budeme pořád! :D :) Vybírali jsme z několika šablon, které jsme našli na internetu. Nakonec zvýtězil úplně nejjednoduší foťáček..
Chtěli jsme něco takového..ale nakonec jsme si to stejně nakreslili sami a trošku jinak :). S Nelkou jsme si foťáčky nechali vytetovat obě na pravé zápěstí. Nela z vnitřní strany a já z vnější. Až do poslední chvíle jsem se nemohla rozhodnout, kam to chci nechat vytetovat..Anička si nechala udělat trošku větší foťák a za krk. Vypadá to super! :)
A teď už se konečně dostávám k tomu, jestli tetování bolí, a k čemu takovou "bolest" přirovnat...Vždycky sem nechápala proč mi nikdo kdo má tetování není schopnej říct ani přibližně, k čemu by se to dalo přirovnat..teď už chápu :D. TETOVÁNÍ NEBOLÍ..a jestli jo, tak je to příjemná bolest..záleží taky na místě, kde si tetování necháváte dělat..za krkem to bylo Aničce prý dokonce příjemný..nejhůř na tom byla asi Nela, která si to nechávala dělat přímo na kloub...dá se to všechno ale vydržet..
nepíšu to proto,že bych se chhtěla vychloubat, nebo tak něco..to vůbec :D ..píšu to protože si myslim, že by to mohlo zajímat někoho kdo nad tetováním uvažuje..já totiž taky předtím hledala na internetu různý názory jestli to bolí, kolik to stojí a tak..:)

česká hudební scéna

26. ledna 2014 v 11:32 | Barbora
V dnešní době je podle mě hodně těžký se dostat na tu naší hudební scénu a nějakým způsobem si tam vybudovat to svý jméno:).
Jsou tu kapely, který třeba ještě nedostali nějaký to uznání od českých fanoušků, přitom to jsou právě oni, kteří by si to uznání zasloužili. Jsou to většinou ty kapely, co preferují zahraniční koncertování. Ale podle mě je škoda aby češi nevěděli, co za poklady v podobně některých kapel tady v česku máme. Nedávno jsem byla na koncertě jedný nejmenovaný Olomoucký bandy potetovanejch týpků v Praze. Kluci hrajou metalcore, a já moc dobře věděla jak to zní, tak jsem se bála že tam bude fakt narváno..a byli tam 4 lidi ???
Potom tu jsou kapely který tohle všechno předčasně vzdali. Je potřeba se pořád zlepšovat, pořád trénovat. Některý kapely třeba hrajou 6 let, než se nějakým způsobem dostanou do podvědomí posluchačů.
Zajímal by mě názor vás všech na pěvecké soutěže, nebo jak to nazvat..Myslím tím superstar atd. Upřímně..po tom, co skončila první řada československý superstar...slyšel jste někdo třeba o Chodúrovi?? Já teda ne. Samozdřejmě fanoušci, co mu fandili o něm slyšeli, ale to jen kvůli tomu, že ho sledovali někde na netu. Lidi co se o něj víc nezajímali si myslim že o něm už víckrát neslyšeli. Já tyhle soutěže nepodporuju. Co podporuju, jsou soutěže pro mladý kapely. Napadá mě třeba Skutečná liga. Podle mě super věc. Strašně se mi líbilo prohlášení jedný kapely, co vyhrála právě Skutečnou ligu, teď už nevím v jakém roce, že když vyhráli, tak si prostě uvědomili že to je teprv začátek, a že jestli si chtěj tenhle moment tý slávy udržet, budou muset začít něco dělat. A povedlo se jim to:).
Jsem ráda že lidi se nebojej přijít i s něčím novým. Protože co krok to punkrock, žejo. Poslední dobou si hodně všímám takových kapel, co se nebáli udělat něco, na co posluchači u českýchh kapel nejsou zvyklí. Ale o tom až jindy..
Strašně se mi líbí líbí takový ty různý projekty nebo jak to nazvat, který pomáhaj začínajícím kapelám se zviditelnit. Jako první mě napadá Ekompilace. Já osobně jsem se zůčastnila obou ročníku, co zatím byli, a musim říct že ta myšlenka a celý to provedení celýho projektu se mi neskutečně líbila. Dál pak různý fesťáky co umožňujou hrát i méňě známým kapelám...nebo třeba Rybičky 48 a jejich nynější projekt..


Odkazy:
 
 

Reklama